2015 Schedule

2015 Midget Fall Classic
Saturday October 10, 2015 / Foxboro Sports Center
Time Rink Div. Home Team vs. Away Team
7:00am 1 U16 Assabet Patriots U16 vs. Quincy 67’s
7:10am 2 U16 Lovell Knights Black vs. KGHD
7:20am 3 U16 Lovell Knights White vs. NS Wings White
8:40am 1 U16 Northern Cyclones vs. Columbus Chill
8:50am 2 U16 South Shore Kings (Metea) vs. Boston Advantage 
9:00am 3 U16 Baystate Breakers vs. NS Wings Red
10:20am 1 U16 South Shore Kings McNiece vs. Terriers U16
10:30am 2 U18 South Shore Kings (Metea) vs. Boston Advantage 
10:40am 3 U18 Patriots U18 vs. Columbus Chill
12:00pm 1 U18 South Shore Kings Full vs. Bay State Breakers (MacDonald)
12:10pm 2 U18 NS Wings vs. Terriers U18
12:20pm 3 U16 Lovell Knights Black vs. Quincy 67’s
1:40pm 1 U16 Assabet Patriots U16 vs. KGHD
1:50pm 2 U18 South Shore Kings (Hall) vs. Boston Bandits
2:00pm 3 U16 Lovell Knights White vs. Columbus Chill
3:20pm 1 U16 South Shore Kings McNiece vs. Atlanta Knights**
3:30pm 2 U16 Northern Cyclones  vs. NS Wings White
3:40pm 3 U16 Boston Advantage vs. Baystate Breakers
5:00pm 1 U16 South Shore Kings Full vs. Wonderland Wizards
5:10pm 2 U16 Ottawa Sharpshooters West vs. Terriers U16
5:20pm 3 U16 South Shore Kings (Metea) vs. NS Wings Red
6:40pm 1 U18 NS Wings vs. Northern Cyclones
6:50pm 2 U18 South Shore Kings Full vs. Wonderland Wizards
7:00pm 3 U18 Bay State Breakers (MacDonald) vs. Aurora Tigers
8:20pm 1 U18 LSIHA Falcons vs. KGHD
8:30pm 2 U18 Bay State Breakers (Robertson) vs. Terriers U18
8:40pm 3 U16 Ottawa Sharpshooters  vs. Atlanta Knights U16
 
Sunday October 11, 2015 / Foxboro Sports Center
Time Rink Div. Home Team vs. Away Team
7:00am 1 U18 South Shore Kings (Metea) vs. Patriots U18
7:10am 2 U18 Columbus Chill vs. Boston Advantage 
7:20am 3 U16 South Shore Kings McNiece vs. Ottawa Sharpshooters West
8:40am 1 U16 Terriers U16 vs. Lovell Knights Black**
8:50am 2 U16 Boston Advantage  vs. NS Wings Red
9:00am 3 U16 Northern Cyclones vs. Lovell Knights White
10:20am 1 U16 South Shore Kings Full vs. Ottawa Sharpshooters 
10:30am 2 U16 Atlanta Knights U16 vs. Wonderland Wizards
10:40am 3 U16 Columbus Chill  vs. NS Wings White
12:00pm 1 U18 Wonderland Wizards vs. Bay State Breakers (MacDonald)
12:10pm 2 U18 Northern Cyclones vs. Bay State Breakers (Robertson)
12:20pm 3 U18 South Shore Kings Full vs. Aurora Tigers
1:40pm 1 U18 South Shore Kings (Matea) vs. Columbus Chill
1:50pm 2 U18 South Shore Kings (Hall) vs. LSIHA Falcons
2:00pm 3 U18 KGHD vs. Boston Bandits
3:20pm 1 U16 Ottawa Sharpshooters West vs. Lovell Knights White**
3:30pm 2 U18 Boston Advantage  vs. Patriots U18
3:40pm 3 U16 Lovell Knights Black vs. Assabet Patriots U16
5:00pm 1 U16 KGHD vs. Quincy 67’s
5:10pm 2 U16 Wonderland Wizards vs. Ottawa Sharpshooters
5:20pm 3 U16 South Shore Kings Full vs. Atlanta Knights U16
6:40pm 1 U16 South Shore Kings (Metea) vs. Baystate Breakers
6:50pm 2 U18 Aurora Tigers vs. Wonderland Wizards
7:00pm 3 U18 Terriers U18 vs. Northern Cyclones
8:20pm 1 U18 Bay State Breakers (Robertson) vs. NS Wings
8:30pm 2 U18 Boston Bandits vs. LSIHA Falcons
8:40pm 3 U18 South Shore Kings (Hall) vs. KGHD
Monday October 12, 2015 / Foxboro Sports Center
      U18 Playoffs    
      Semi-Finals    
8:00am FSC Rink 1 Bracket 1 Winner vs. Bracket 4 Winner  G1
8:10am FSC Rink 2 Bracket 2 Winner vs. Bracket 3 Winner  G2
           
      Championship    
10:30am FSC Rink 2 Game 1 Winner vs.  Game 2 Winner  G3
           
      U16 Playoffs    
      Preliminary    
7:00am FSC Rink 1 Bracket 4 Winner vs.  Bracket 5 Winnner  G1
      Semi-Finals    
9:00am FSC Rink 1 Bracket 1 Winner vs. Game 1 Winner  G2
9:10am FSC Rink 2 Bracket 2 Winner vs. Bracket 3 Winner  G3
           
      Championship    
11:30am FSC Rink 2 Game 2 Winner vs.  Gane 3 Winner  G4