2012 Schedule

 

2012 Midget Fall Classic Schedule
 
 
 
Saturday, October 6th, 2012 / Foxboro Sports Center, Foxboro, Ma
 Div.
Time
Rink
Home Team
 
Away Team
U16
7:00am
1

South Shore Kings

vs.

Rhode Island Hitmen

U16
7:10am
2

East Coast Wizards

vs.

East Coast Militia

U18
8:40am
1

South Shore Kings

vs.

Junior Rangers

U16
8:50am
2

Boston Advantage (Blue)

vs.

Lowell Jr. River Hawks

U16
10:20am
1

Bay State Breakers (McCauley)

vs.

Seawolves Hockey Club

U18
10:30am
2

Boston Advantage (White)

vs.

Lowell Jr. River Hawks

U16
12:00pm
1

South Shore Kings

vs.

East Coast Militia

U16
12:10pm
2

East Coast Wizards

vs.

Rhode Island Hitmen

 
1:40pm

1

NO ICE

vs.

NO ICE

U16
1:50pm

Middlesex Braves

vs.

Lowell Jr. River Hawks

 
3:20pm

1

NO ICE

vs.

NO ICE

U18
3:30pm
2

South Shore Kings

vs.

Boston Bandits

U16
5:10pm
2

Boston Advantage (Blue)

vs.

Bay State Breakers (Grossman)

U16
6:00pm
1

Bay State Breakers (McCauley)

vs.

Ashburn Extreme

U16
6:50pm
2

Seawolves Hockey Club

vs.

Long Island Royals

U16
7:40pm
1

Florida Alliance

vs.

Wonderland Wizards

U16
8:30pm
2

Leaside Flames

vs.

District 10 Bulldogs

U18
9:20pm
1

Ashburn Extreme

vs.

Wonderland Wizards

 
 
 
Saturday, October 6th, 2012 / Canton Sportsplex, Canton Ma
 Div.
Time
Rink
Home Team
 
Away Team
U16
7:00am

Rink B

Boston Advantage (White)

vs.

NJ Hitmen

U18
8:40am  **

Rink B

Boston Advantage (Blue)

vs.

PEAC    

U18
10:20am

Rink B

District 10 Bulldogs

vs.

Boston Bandits

U16
12:00pm

Rink B

Boston Advantage (White)

vs.

Boston Bandits

U16
1:40pm

Rink B

NH Monarchs

vs.

NJ Hitmen

U18
3:20pm

Rink B

District 10 Bulldogs

vs.

Junior Rangers

U18
5:00pm

Rink B

Pro Ambitions

vs.

Mass Mustangs

U16
6:40pm

Rink B

NH Monarchs

vs.

Boston Bandits

U18
8:20pm

Rink B

NJ Hitmen

vs.
Outlaws
U18
8:50pm

Rink A

PEAC
vs.

Kick Ice Coyotes

 
Sunday, October 7th, 2012 / Foxboro Sports Center, Foxboro, Ma
 Div.
Time
Rink
Home Team
 
Away Team
U18
7:00am
1

Junior Rangers

vs.

Boston Bandits

U16
7:10am
2

South Shore Kings

vs.

East Coast Wizards

U16
8:40am
1

NJ Hitmen

vs.

Boston Bandits

U18
8:50am
2

South Shore Kings

vs.

District 10 Bulldogs

U16
10:20am
1

Long Island Royals

vs.

Ashburn Extreme

U18
10:30am **
2

Pro Ambitions

vs.

Wonderland Wizards

U18
12:00pm
1

Boston Advantage (Blue)

vs.

Ashburn Extreme

U16
12:10pm
2

Florida Alliance

vs.

District 10 Bulldogs

U18
1:40pm
1

Pro Ambitions

vs.
Outlaws
U16
1:50pm
2

NH Monarchs

vs.

Boston Advantage (White

U16
3:20pm
1

Leaside Flames

vs.

Wonderland Wizards

U16
3:30pm
2

Middlesex Braves

vs.

Bay State Breakers (Grossman)

U16
5:00pm
1

Long Island Royals

vs.

Bay State Breakers (McCauley)

U18
5:10pm
2

Boston Advantage (Blue)

vs.

Wonderland Wizards

U18
6:40pm
1

Boston Advantage (White

vs.

Kick Ice Coyotes

U18
6:50pm

2

Outlaws
vs.

Mass Mustangs

U16
8:20pm
1

District 10 Bulldogs

vs.

Wonderland Wizards

U18
8:30pm
2

NJ Hitmen

vs.

Pro Ambitions

 
Sunday, October 7th, 2012 / Canton Sportsplex, Canton, Ma
 Div.
Time
Rink
Home Team
 
Away Team
U16
7:00am

Rink B

Lowell Jr. River Hawks

vs.

Bay State Breakers (Grossman)

U16
7:20am

Rink A

Boston Advantage (Blue)

vs.

Middlesex Braves

U18
8:40am

Rink B

Lowell Jr. River Hawks

vs.

Kick Ice Coyotes

U16
10:20am

Rink B

Rhode Island Hitmen

vs.

East Coast Militia

U18
12:00pm

Rink B

PEAC
vs.

Boston Advantage (White)

U18
1:40pm

Rink B

NJ Hitmen

vs.

Mass Mustangs

U16
3:20pm

Rink B

Ashburn Extreme

vs.

Seawolves Hockey Club

U18
5:00pm **

Rink B

Ashburn Extreme

vs.

District 10 Bulldogs

U18
6:00pm

Rink A

PEAC
vs.

Lowell Jr. River Hawks

U16
6:40pm

Rink B

Leaside Flames

vs.

Florida Alliance

 

 

 

Playoffs Monday, October 8th, 2012

U16 Division Preliminary Round

Time

Venue

Rink

Team

 

Team

8:00am

FSC

1

Bracket 4 Winner

vs.

Bracket 5 Winner (Game 1)

U16 Division Semi-Finals Round

10:00am

FSC

1

Bracket 1 Winner

vs.

Game 1 Winner (Game 2)

10:10am

FSC

2

Bracket 2 Winner

vs.

Bracket 3 Winner (Game 3)

U16 Division Championship

12:30pm

FSC

2

Game 2 Winner

vs.

Game 3 Winner (Game 4)

 

 

 

 

 

Playoffs Monday, October 8th, 2012

U18 Division Semi-Finals

Time

Venue

Rink

Team

 

Team

9:00am

FSC

1

Bracket 1 Winner

vs.

Bracket 4 Winner (Game 1)

9:10am

FSC

2

Bracket 2 Winner

vs.

Bracket 3 Winner (Game 2)

U18 Division Championship

11:10am

FSC

2

Game 1 Winner

vs.

Game 2 Winner (Game 3)