2013 Schedule

2013 Midget Fall Classic Schedule

 

Saturday October 12th, 2013 / Foxboro Sports Center

Div.

Time

Rink

Home Team

Vs.

Away Team

U16

8:40am

1

South Shore Kings

vs.

Junior Rangers

U16

8:50am

2

Boston Bandits

vs.

BA Blue U16

U18

8:40am

3

PEAC Prep

vs.

New Jersey Rockets

U16

10:20am

1

Brewster Bulldogs

vs.

Central Mass Outlaws

U16

10:30am

2

SRI Rams

vs.

Boston Advantage Black

U16

10:20am

3

Boston Junior Terriers

vs.

Mass Attack

U16

12:00pm

1

Lehigh Valley Flames

vs.

Northern Cyclones

U16

12:10pm

2

Lovell Knights Cream

vs.

New Jersey Freeze

U16

12:00pm

3

Long Island Royals

vs.

Rochester Grizzlies

U16

1:40pm

1

South Shore Kings

vs.

Lowell Jr. RiverHawks

U16

1:50pm

2

Junior Rangers

vs.

North Jersey Avalanche

U16

1:40pm

3

BA Blue U16

vs.

New Jersey Colonials

U16

3:20pm

1

Brewster Bulldogs

vs.

Mass Attack

U16

3:30pm

2

Boston Junior Terriers

vs.

Central Mass Outlaws

U16

3:20pm

3

PEAC Prep

vs.

Wonderland Wizards

U16

5:00pm

1

Lehigh Valley Flames

vs.

New Jersey Freeze

U16

5:10pm

2

Long Island Royals

vs.

SRI Rams

U18

5:00pm

3

BA Blue U18

vs.

Seawolves Hockey Club

U18

6:40pm

1

Mass Attack

vs.

Red Rangers

U16

6:50pm

2

Ashburn Extreme

vs.

New Jersey Colonials

U18

6:40pm

3

South Shore Kings

vs.

New Jersey Freeze

U16

8:20pm

1

Skyland Kings

Vs.

PEAC Prep

U18

8:30pm

2

Lowell Jr. RiverHawks

Vs.

Dragon Selects

U16

8:20pm

3

Valley Jr. Warriors

vs.

Wonderland Wizards

               

 

Sunday October 13th, 2013 / Foxboro Sports Center

Div.

Time

Rink

Home Team

Vs.

Away Team

U16

7:00am

1

South Shore Kings

Vs.

North Jersey Avalanche

U16

7:10am

2

Boston Junior Terriers

Vs.

Brewster Bulldogs

U16

7:00am

3

Northern Cyclones

vs.

New Jersey Freeze

U16

8:40am

1

Long Island Royals

vs.

Boston Advantage Black

U16

8:50am

2

Rochester Grizzlies

vs.

SRI Rams

U16

8:40am

3

Lehigh Valley Flames

vs.

Lovell Knights Cream

U18

10:20am

1

BA Blue U18

vs.

Mass Attack

U18

10:30am

2

South Shore Kings

vs.

PEAC Prep

U16

10:20am

3

Ashburn Extreme

vs.

BA Blue U16

U16

12:00pm

1

North Jersey Avalanche

vs.

Lowell Jr. RiverHawks

U18

12:10pm

2

Lowell Jr. RiverHawks

vs.

New Jersey Freeze

U18

12:00pm

3

Seawolves Hockey Club

vs.

Red Rangers

U18

1:40pm

1

New Jersey Rockets

vs.

Dragon Selects

U16

1:50pm

2

Boston Bandits

vs.

New Jersey Colonials

U16

1:40pm

3

Wonderland Wizards

vs.

Skyland Kings

U16

3:20pm

1

Northern Cyclones

vs.

Lovell Knights Cream

U16

3:30pm

2

Rochester Grizzlies

vs.

Boston Advantage Black

U16

3:20pm

3

Valley Jr. Warriors

vs.

PEAC Prep

U16

5:00pm

1

Mass Attack

vs.

Central Mass Outlaws

U16

5:10pm

2

Lowell Jr. RiverHawks

vs.

Junior Rangers

U18

5:00pm

3

Seawolves Hockey Club

vs.

Mass Attack

U18

6:40pm

1

BA Blue U18

vs.

New Jersey Freeze

U18

6:50pm

2

Dragon Selects

vs.

PEAC Prep

U16

6:40pm

3

Ashburn Extreme

vs.

Boston Bandits

U18

8:20pm

1

Lowell Jr. RiverHawks

Vs.

Red Rangers

U16

8:30pm

2

Skyland Kings

Vs.

Valley Jr. Warriors

U18

8:20pm

3

South Shore Kings

vs.

New Jersey Rockets

               

 

Playoffs Sunday, October 14th, 2013

U18 Semi-Finals

Arena

Time

Rink

Home Team

 vs.

Away Team

FSC

9:00am

1

1st Place Winner

Vs.

4th Place Winner      (G1)

FSC

9:10am

2

2nd Place Winner

vs.

3rd Place Winner      (G2)

U18 Championship

FSC

11:30am

2

Game 1 Winner

vs.

Game 2 Winner  (G3)

U16 Preliminary Rounds

Arena

Time

Rink

Home Team

vs.

Away Team

FSC

8:00am

1

Bracket 3 Winner

vs.

Bracket 6 Winner                (G1)

FSC

8:10am

2

Bracket 4 Winner

vs.

Bracket 5 Winner                (G2)

U16 Semi-Finals Round

FSC

10:00am

1

Bracket 1 Winner

vs.

Game 2 Winner                 (G3)

FSC

10:10am

2

Bracket 2 Winner

vs.

Game 2 Winner                  (G4)

U16 Championship

FSC

12:30pm

2

Game 3 Winner

vs.

Game 4 Winner                  (G5)