2014 Schedule

 

UPDATED 10/8/2014

2014 Midget Fall ClassicSchedule

 

Saturday October 11th, 2014 / Foxboro Sports Center

Div.
Time
Rink
Home Team
Vs.
Away Team
U16
7:00am
1
Lovell Knight White
vs.
Boch Blazers
U16
7:10am
2
Bay State Breakers
vs.
Northern Cyclones
U16
7:00am
3

South Shore Kings Elite

vs.

Boston Advantage Black

U16
8:40am
1

East Coast Wizards Black

vs.
Red Rangers
U16
8:50am
2
Vikings Hockey
vs.
Advantage Ice U16
U16
8:40am
3

South Shore Kings White

vs.
Gloucester Rangers
U16
10:20am
1
NH Avalanche
vs.
East Coast Militia
U16
10:30am
2

South Shore Kings Full

vs.

Lovell Knights Green

U16
12:00pm
1
Lovell Knight White
vs.
Northern Cyclones
U16
12:10pm
2
Boch Blazers
vs.
Bay State Breakers
U18
12:00pm
3

South Shore Kings U18

vs.
Advantage Ice U18
U16
1:40pm
1

Boston Advantage Black

vs.

East Coast Wizards Black

U16
1:50pm
2

South Shore Kings Elite

vs.
Red Rangers
U16
1:40pm
3
Advantage Ice U16
vs.
Valley Jr. Warriors
U16
3:20pm
1
Vikings Hockey
vs.
Skyland Kings
U16
3:30pm
2
NH Avalanche
vs.
Gloucester Rangers
U18
3:20pm
3

South Shore Kings Full

vs.
Boston Generals
U16
5:00pm
1

Lovell Knights Green

vs.
Wonderland Wizards
U16
5:10pm
2

South Shore Kings Full

vs.
TBA
U18
6:40pm
1

Bishops College School

vs.
Bay State Breakers
U18
6:50pm
2
Daytona Racers
vs.
East Coast Militia
U18
6:40pm
3
Advantage Ice U18
vs.
Wonderland Wizards
U18
8:20pm
1

South Shore Kings U18

vs.
Long Island Edge
U18
8:30pm
2
Team Comcast
vs.

Boston Advantage Split

U18
8:20pm
3

Syracuse Mountain Hockey

vs.
Northern Cyclones
 
 
 

Sunday October 12th, 2014 / Foxboro Sports Center

Div.
Time
Rink
Home Team
Vs.
Away Team
U16
7:00am
1
Lovell Knights Green
vs.
Northern Cyclones
U16
7:10am
2
Lovell Knight White
vs.
Bay State Breakers
U16
7:00am
3

South Shore Kings White

vs.
East Coast Militia
U18
8:40am
1

South Shore Kings U18

vs.
Wonderland Wizards
U18
8:50am
2
Advantage Ice U18
vs.
Long Island Edge
U16
8:40am
3
Advantage Ice U16
vs.
Skyland Kings
U16
10:20am
1
Valley Jr. Warriors
vs.
Vikings Hockey
U16
10:30am
2
Boch Blazers
vs.
Northern Cyclones
U18
10:20am
3

Syracuse Mountain Hockey

vs.

South Shore Kings Full

U16
12:00pm
1

South Shore Kings White

vs.
NH Avalanche
U16
12:10pm
2
East Coast Militia
vs.
Gloucester Rangers
U16
12:00pm
3
TBA
vs.
Wonderland Wizards
U18
1:40pm
1

Bishops College School

vs.

Boston Advantage Split

U18
1:50pm
2
Team Comcast
vs.
East Coast Militia
U18
3:20pm
1
Boston Generals
vs.

Syracuse Mountain Hockey

U18
3:30pm
2

South Shore Kings Full

vs.
Northern Cyclones
U16
4:10pm
3
Bay State Breakers
vs.
Daytona Racers
U16
5:00pm
1
 Boston Advantage Black
vs.
Red Rangers
U16
5:10pm
2
Valley Jr. Warriors
vs.
Skyland Kings
U16
5:50pm
3

South Shore Kings Full

vs.
Wonderland Wizards
U16
6:40pm
1

South Shore Kings Elite

vs.

East Coast Wizards Black

U18
6:50pm
2
Wonderland Wizards
vs.
Long Island Edge
U18
7:30pm
3

Bishops College School

vs.
Team Comcast
U18
8:20pm
1
Northern Cyclones
Vs.
Boston Generals
U18
8:30pm
2
East Coast Militia
Vs.
Bay State Breakers
U18
9:10pm
3

Boston Advantage Split

vs.
Daytona Racers
 

Playoffs Sunday, October 13th, 2014

U18 Preliminary Rounds

Arena

Time

Rink

Home Team

vs.

Away Team

FSC

7:00am

1

Bracket 2A Winner

Vs.

Bracket 3A Winner (G1)

 

 

 

                   U18 Semi-Finals

 

 

FSC

9:00am

1

Bracket 1 Winner

Vs.

Game 1 Winner      (G2)

FSC

9:10am

2

Bracket 2 Winner

vs.

Bracket 3 Winner      (G3)

U18 Championship

FSC

11:30am

2

Game 2 Winner

vs.

Game 3 Winner  (G4)

 

 

U16 Preliminary Rounds

Arena

Time

Rink

Home Team

vs.

Away Team

FSC

8:00am

1

Bracket 4 Winner

vs.

Bracket 5 Winner                (G1)

U16 Semi-Finals Round

FSC

10:00am

1

Bracket 1 Winner

vs.

Game 1 Winner                 (G2)

FSC

10:10am

2

Bracket 2 Winner

vs.

Bracket 3 Winner               (G3)

U16 Championship

FSC

12:30pm

2

Game 2 Winner

vs.

Game 3 Winner                  (G4)