2017 Schedule

2017 Midget Fall Classic
Saturday October 7, 2017/ Foxboro Sports Center
Time Rink Div. Home Team vs. Away Team
8:50am 2 U16 Bay State Breakers (Ingemi) vs. Boston Jr. Huskies White
10:30am 2 U16 Islanders HC vs. Boston Jr. Terriers
10:20am 3 U16 South Shore Kings (Feli) vs. Boston Jr. Huskies Red
12:00pm 1 U18 South Shore Kings (Assad) vs. Northeast Generals
12:10pm 2 U16 South Shore Kings (Sullivan) vs. Bay State Breakers (Genovese)
12:00pm 3 U18 Boston Jr. Huskies vs. Walpole Express
1:40pm 1 U16 Bay State Breakers (Ingemi) vs. Walpole Express
1:50pm 2 U16 Boston Jr. Huskies White vs. 495 Stars
1:40pm 3 U18 South Shore Kings (Metea) vs. Bay State Breakers (Maconald)
3:20pm 1 U16 NH Avalanche vs. Islanders HC
3:30pm 2 U16 Boston Jr. Huskies Red vs. Boch Militia
3:20pm 3 U16 Wonderland Wizards vs. Vermont Flames
5:00pm 1 U16 South Shore Kings (Feli) vs. Somang Hockey
5:10pm 2 U18 NE Freezers vs. Flames U18
5:00pm 3 U18 Boston Jr. Huskies vs. Bay State Breakers (Griffin)
6:40pm 1 U18 Wonderland Wizards vs. Boch Militia
6:50pm 2 U18 South Shore Kings (Metea) vs. NE Nordiques Blue
6:40pm 3 U18 Bay State Breakers (Maconald) vs. Boston Jr. Bruins Gold
8:20pm 1 U16 NH Avalanche vs. Vermont Flames 2
8:30pm 2 U18 Walpole Express vs. Maine Wild
8:20pm 3 U18 NE Nordiques Red vs. NH Avalanche Prep 2
Sunday October 8, 2017 / Foxboro Sports Center
Time Rink Div. Home Team vs. Away Team
7:00am 1 U16 South Shore Kings (Feli) vs. Boch Militia
7:10am 2 U16 Walpole Express vs. Boston Jr. Huskies White
7:00am 3 U18 South Shore Kings (Assad) vs. NE Freezers
8:40am 1 U16 Bay State Breakers (Genovese) vs. Vermont Flames
8:50am 2 U16 South Shore Kings (Sullivan) vs. Wonderland Wizards
8:40am 3 U16 495 Stars vs. Bay State Breakers (Ingemi)
10:20am 1 U16 Islanders HC vs. Ottawa Sharpshooters
10:30am 2 U16 Boston Jr. Terriers vs. NH Avalanche
10:20am 3 U18 Bay State Breakers (Griffin) vs. Maine Wild
12:00pm 1 U16 Boch Militia vs. Somang Hockey
12:10pm 2 U18 South Shore Kings (Assad) vs. Flames U18
12:20pm 3 U18 NE Freezers vs. Northeast Generals
1:40pm 1 U16 Walpole Express vs. 495 Stars
1:50pm 2 U16 Wonderland Wizards vs. Bay State Breakers (Genovese)
1:40pm 3 U18 NE Nordiques Blue vs. Boston Jr. Bruins Gold
3:20pm 1 U18 NH Avalanche Prep 2 vs. Boch Militia
3:30pm 2 U18 NE Nordiques Red vs. Wonderland Wizards
3:20pm 3 U16 South Shore Kings (Sullivan) vs. Vermont Flames
5:00pm 1 U18 Boston Jr. Huskies vs. Maine Wild
5:10pm 2 U18 Bay State Breakers (Griffin) vs. Walpole Express
5:00pm 3 U16 Ottawa Sharpshooters vs. Boston Jr. Terriers
6:40pm 1 U16 Somang Hockey vs. Boston Jr. Huskies Red
6:50pm 2 U18 Flames U18 vs. Northeast Generals
6:40pm 3 U18 Bay State Breakers (Maconald) vs. NE Nordiques Blue
8:20pm 1 U18 Boston Jr. Bruins Gold vs. South Shore Kings (Metea)
8:30pm 2 U18 Wonderland Wizards vs. NH Avalanche Prep 2
8:20pm 3 U18 Boch Militia vs. NE Nordiques Red
 Playoffs Monday October 9, 2017 / Foxboro Sports Center
U18 Division
Semi Finals
9:00am FSC Rink 1 Bracket 1 Winner vs. Bracket 2 Winner (G1)
9:10am FSC Rink 2 Bracket 3 Winner vs. Bracket 4 Winner (G2)
Championship
11:30am FSC Rink 2 Game 1 Winner vs. Game 2 Winner
U16 Division
Semi Finals
8:00am FSC Rink 1 Bracket 1 Winner vs. Bracket 2 Winner (G1)
8:10am FSC Rink 2 Bracket 3 Winner vs. Bracket 4 Winner (G2)
Championship
10:30am FSC Rink 2 Game 1 Winner vs. Game 2 Winner